Przeczytałam w piątkowym numerze Gazety Pomorskiej artykuł o małej dziewczynce, która ma znaną mamę i niestety dobrze znaną chorobę, nowotwór.

Historia ta poruszyła mną jak każda inna, która pokazuje ową niesprawiedliwość, bo nie ma dla matki gorszej rzeczy niż patrzeć na cierpienie własnego dziecka.

Jednak osoba Pani Joanny wydała mi się szczególnie bliska. To za sprawą tekstu z „Przekroju”, który przywołał akcję ‚Pozdrowienia z Alei Jerozolimskich’ ze słynną palmą w roli głównej. W ostatnich dniach artystka pojawiła się również w Bydgoszczy gdzie razem z innymi ludźmi czynu pracowała nad projektem „ Termometry i szklanki”. Ozdobili oni lustrami bramę przy ulicy Mazowieckiej. Tuż po powrocie na studia planuję wybrać się w te okolice i zobaczyć to na żywo.

16-miesięczna córka Pani Joanny ma dwa duże guzy w oczach. Choroba nowotworowa pociągnęła za sobą konieczność zastosowania chemioterapii, którą dziewczynka dzielnie znosi.

Dla mnie, przyszłego dietetyka interesujący był fragment w którym Pani Joanna tłumaczy jaką dietę wprowadziła córce.

Kasza gryczana, koktajle z owoców nie są żadnym zaskoczeniem, gdyż nie ma lepszych źródeł antyoksydantów niż niskoprzetworzone produkty roślinne. Jednak cieszę się, że w artykule został poruszony temat diety, ponieważ jest to kolejny dowód na to, żeby nie gloryfikować znaczenia mięsa i produktów odzwierzęcych, które są zbędne na każdym etapie życia, zarówno w zdrowiu jak i w chorobie.

Zdrowiej maleńka, bądź silna!

Reklamy