W minioną sobotę (10.11.2012) odbyła się kolejna Akcja Portretowa „Jestem Zwierzęciem. Myślę. Czuję”, której organizatorami byli Stowarzyszenie Empatia oraz Komitet Obrony Zwierząt i Edukacji Ekologicznej. Tym razem całe przedsięwzięcie miało miejsce w Toruniu.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi ludzi na sytuację zwierząt. Przypomnienie może nie dla wszystkich oczywistego faktu, że zwierzęta to istoty żyjące, które mają uczucia, rozwinięte narządy zmysłu, swoje przyzwyczajenia, rodziny z którymi są silnie związane. Chcieliśmy zwrócić uwagę przechodniów na to jak codzienne ludzkie wybory wpływają na los tych zwierząt.

Racjonalny Styl Życia wspiera Akcję

I udało się. Każdy zwrócony wzrok w stronę naszych plakatów to sukces, a każdy podniesiony do góry kciuk, to radość.

Miło być świadkiem sytuacji w której mama przystaje z dzieckiem i tłumaczy co jest napisane pod wieloma zdjęciami tak różnych zwierzątek. Widok starszych ludzi zatrzymujących się naprzeciw nas ze szczerym uśmiechem na twarzy- bezcenny.

Oczywiście gdyby wszystko było tak piękne, to nie byłoby potrzeby organizowania takich akcji, bo wtedy nie istniałby problem traktowania zwierząt jak przedmioty. Powszechna agresja emanowała zarówno od młodych jak i starszych przechodniów.

Dodatkowo na Akcji Portretowej można było podpisać trzy petycje: ‚Cyrk bez zwierząt’, ‚Przeciwko rzezi fok w Kanadzie’, ‚Stop zabijaniu zwierząt dla futer!’

„Weganizm. Spróbujesz ?” Celem tej akcji nie jest nakłanianie społeczeństwa do radykalnego przejścia na dietę wegańską. Chodzi o to aby jednego dnia zrobić sobie kolację, a w kolejny weekend obiad wegański. Aby spróbować jak to jest gdy nie używa się produktów odzwierzęcych, poznać nowe smaki, nie bać się eksperymentować.

Wszystko co obce lub inne budzi w ludziach strach. Nie ważne czy jest to kolor skóry, orientacja seksualna, wyznanie, pochodzenie czy dieta. Społeczny strach i brak poczucia pewności siebie, a co za tym idzie bezpieczeństwa powoduje, że każda odmienność jest nieakceptowana. Jednakże, to co jest inne, nie znaczy, że jest złe. Wystarczy podejść do tego z rozsądkiem, uspokoić hormony i zminimalizować wewnętrzną agresję, która często jest bezpodstawna.

Cała zgraja ludzi o wielkich SERCACH !!!

Reklamy