Jak to mówią, Święta, Święta i po Świętach. W rzeczywistości tak faktycznie jest, widać to nawet po asortymencie w lodówce. Resztki jedzenia w miseczkach, dwa kawałki ciasta na blasze. Ci którzy pofolgowali w te świąteczne dni i zjedli o jedną porcję za dużo powinni teraz dać odpocząć żołądkowi, odżywić go niewielką ilością delikatnego jedzenia. Na śniadanie  idealna jest kasza jaglana na ‚mleku roślinnym’ z dodatkiem suszonych owoców. DSC06729f

Kasza jaglana– powstaje z prosa. Z natury nie zawiera glutenu, który podrażnia jelita. Jako jedyna spośród kasz nie zakwasza organizmu, działa dobroczynnie alkalizując go.

Zdrowa kasza- dobra dla każdego, małego i dużego

Bogata w białko roślinne, łatwo strawne dla organizmu, szczególnie małych dzieci. Polecana jest szczególnie osobom na diecie lekkostrawnej w schorzeniach wątroby, żołądka, trzustki, w przebiegu biegunek. Jest bardzo dobrym źródłem żelaza, potasu, magnezu, cynku, miedzi, manganu oraz wit. z gr.B.

Zawiera krzemionkę, mającą korzystne działanie na stawy, włosy, paznokcie i skórę. Działa rozgrzewająco, rozszerza naczynia krwionośne przewodu pokarmowego (w tym żołądka), wywołuje uczucie spokoju, ukojenia i relaksacji. Dzięki zawartości węglowodanów złożonych (gł. skrobia) daje uczucie sytości na długi czas.

Jak jeść

Można gotować ją w wodzie, a następnie dodać napoju roślinnego, który nada jej delikatny smak. Nie jest to kasza, która cieszy się dużą popularnością. Mało znana, w porównaniu z gryczaną, jaglaną czy manną. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że dawniej jagłę podawano małym indykom kiedy to jeszcze nic innego nie mogły jeść. Była ona dobra na żołądek tych ptaków.

Jest to naturalne, nieprzetworzone, zdrowe pożywienie. Ma cudowne działanie na cały organizm, jak słychać nie tylko człowieka, ale także i zwierząt.

Owoce goji- więcej informacji tutaj

Propozycja podania: kasza jaglana z napojem sojowym, rozgniecionym bananem, suszonymi owocami EKO ( jagody goji, morele, daktyle).

DSC06734t

Reklamy